Kandelabrar

Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, blandstil, 1800-talets mitt, 4 ljuspipor, på socklarna figurer i form av jägare samt kvinna med fiskar, patinerad zink samt manschetter i förgylld brons, höjd ca 56 cm

Kandelabern med jägaren lagad i botten, den andra med avbrutet dekorelemnt strax ovanför kvinnofiguren, bruks och åldersrelaterat slitage

712063

2019-12-10