Kandelaber Dresden

Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden
Kandelaber Dresden

Klubbat för:

600 SEK

1 500 SEK

DRESDEN, kandelaber, 2 dlr, för 5 ljus, Tyskland, porslin, 1900-talets andra hälft, Louis XV-stil, dekor av putto och blommor, undertill märkt 10490, höjd ca 30+18,5 cm

Avslag mellan kandelaberdel och fot, dekor med smärre skador

712110

2019-12-13