Slaglåsrevolver
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, amerikansk, Remington New Model Army, no 83443, kaliber .44, pipa stämplad PATENTED SEPT. 14 1858 E. REMINGTON & SONS, ILION, NEW YORK, USA NEW MODEL, alla delar är kontrollstämpalde, längd ca 35,5 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
712131
2019-12-10