Slaglåsrevolver

Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, amerikansk, Remington New Model Army, no 83443, kaliber .44, pipa stämplad PATENTED SEPT. 14 1858 E. REMINGTON & SONS, ILION, NEW YORK, USA NEW MODEL, alla delar är kontrollstämpalde, längd ca 35,5 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

712131

2019-12-10