Rörstrand Ostindia
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖRSTRAND, 13 dlr, "Ostindia", porslin, bestående av: terrin med lock (diameter ca 23, höjd ca 10 cm), 6 mattallrikar (diameter ca 24 cm), 6 djupa tallrikar (diameter ca 20,5 cm)
Smärre slitage, mikronagg kan förekomma, nyanser varierar
712163
2019-12-12