Samtida Gruppfotografi
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SAMTIDA GRUPPFOTOGRAFI, (2 dlr) porträtterande Prinsessorna Margaretha (f. 1934), Birgitta (f. 1937) samt Désirée (f. 1938), varav på ena även med h.k.m Carl XVI Gustaf (f. 1946), båda signerade av prinessorna, julkort från Haga Slott 1946 samt 1949, mått ca 14,5x10 resp. 15x11,5 cm
Proveniens: Hovköksmästare Paul Arbin
Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Ena med smärre vattenskada
712180
2019-12-10