Rörstrand Ostindia
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, 46 dlr, "Ostindia", porslin, bestående av: 11 mattallrikar, 12 assietter, 10 kaffekoppar med fat, 8 tekoppar med fat, askfat, gräddkanna, sockserskål med lock
Smärre bruksslitage, 7 mattallrikar med mindre nagg, 2 kaffekoppar utan fat medföljer
712186
2019-12-10