Carl Magnus Barkander såsskål silver

Klubbat för:

2 200 SEK

2 500 SEK

CARL MAGNUS BARKANDER, såsskål på fot, silver, slät kuppa uppburen av delfin, på godronerad sexkantig fot, fotplatta med meanderbord, invändigt förgylld, stämplad Linköping 1809, höjd 14 cm, vikt 191 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

712347

2019-12-13