Indonesisk gjuten bronsbricka

Indonesisk gjuten bronsbricka
Indonesisk gjuten bronsbricka
Indonesisk gjuten bronsbricka
Indonesisk gjuten bronsbricka

Klubbat för:

260 EUR

Utropspris

300 EUR

FAT / BRICKA (TALAM), gjuten brons, Java Indonesien, 1400-/1500-tal, diameter 42,5 cm.

Smärre åldersrelaterat slitage.

712364

2019-12-09