Bestick Jacob Ängman Rosenholm

Klubbat för:

10 000 SEK

Arviointi

13 000 SEK

Kuvaus

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 82 delar, silver, GAB, Stockholm, 1900-talets andra hälft, bestående av: 13 matgafflar, 13 knivar, 13 bordsgafflar, 13 bordsknivar, 12 bordsskedar, 13 efterrättsskedar, 4 smörknivar samt såsslev, total vikt ex knivar ca 2100g

Kuntoraportti

Repor förekommer

712367

Päivämäärä:

2019-12-10