Gustavsberg julservis "God Jul"
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GUSTAVSBERG, "God Jul", delar av matservis, 58 dlr, porslin, bestående av: 12 mattallrikar (Ø 24,5), 12 djupa tallrikar, 12 assieter, 12 glöggmuggar, 4 mindre uppläggningsfat, 1 skål, 1 kanna, 1 trearmad ljusstake, 2 mindre ljusstakar
Smärre bruksslitage, mikronagg kan förekomma
712467
2019-12-14