Bordslyster
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLYSTER, omkring 1800, sengustaviansk, för 3 ljus, porfyimiterat skaft, förgylld stomme, behängd med prismor, höjd ca 78 cm
Sned, delar saknas, slitage, spår av el, två ljuspipa med skadad gänga
712486
2019-12-12