Verner Panton ´´Moon´´ taklampa

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VERNER PANTON (Danmark, 1926-1998) ´´Moon´´ taklampa, 1900-talets senare del, formgivningsår 1960, med diskformade lameller i vit lackerat metall av olika storleker, diameter ca 35 cm

Ej funktionstestad, smärre slitage

712496

2019-12-10