Kallskål 1700-tal

Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal
Kallskål 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KALLSKÅL, 1700-tal, tenn, Carl Gustaf Malmborg (1767-1806) Stockholm 1795, rund på fotring med uppsvängda ornerade kulhänklar, höjd ca 13, längd 32 cm

Bucklor, lagning

712502

2019-12-12