Gustavsberg "Backafall"

Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg

Klubbat för:

350 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

GUSTAVSBERG, "Backafall" matservis, flintgods, 31 dlr, bestående av: 5 mattallrikar (ø ca 23,5 cm), 12 assietter (ø ca 18 cm), 6 djupa tallrikar (ø ca 24 cm), 2 ovala djupa uppläggningsfat (ca 21x27 cm), 2 ovala flata uppläggningsfat (ca 19x25 cm), 1 ovalt uppläggningsfat (ca 23x29 cm), 1 såsskål (höjd ca 9 cm), 2 mindre skålar med hänkel (ca 17x21 cm)

Kuntoraportti

Bruksslitage, 2 djupa tallrikar med nagg, mikronagg kan förekomma

712506

Päivämäärä:

2019-12-14