Bordspendyl Karl Johan

Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan

Klubbat för:

900 SEK

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, emaljerad urtavla med arabiska siffror, imitationsbemålad, dekor av mässingsbeslag och svärtade lister, höjd ca 42 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Lös listdel medföljer, listdel saknas, urtavlan med skador

712584

2019-12-14