Bordspendyl Karl Johan
Klubbat för:
900 SEK
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, emaljerad urtavla med arabiska siffror, imitationsbemålad, dekor av mässingsbeslag och svärtade lister, höjd ca 42 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Lös listdel medföljer, listdel saknas, urtavlan med skador
712584
2019-12-14