Spegel gustaviansk
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, gustaviansk, förgylld, skuren dekor, kvicksilverfolierat glas, spår av lacksigill, ca 129x51
PROVENIENS: Stopalo
Senare förgyööd, smärre utskador o bortfall, krön med lagning, listdel saknas
712599
2019-12-14