Kåsa silver

Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver
Kåsa silver

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KÅSA, silver, av Nils Reetz, Umeå 1759, oval fot, dubbla handtag, en med dekor i relieff, resp knopp med ringhängen, delvis förgylld, längd ca 13,5 cm, vikt ca 81 g

Slitage, ett hänge saknas

712695

2019-12-11