Gräddkanna silver Thomas Sokha
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
GRÄDDKANNA, silver, senempire, bukig form, skuret benhandtag, uppsvängd mynning, invändigt förgylld, stämplad Thomas Sokha, St. Petersburg 1840, höjd 13,5, längd 17 cn, vikt 309 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Mindre bucklor och slitage
712733
2019-12-13