Gräddkanna silver Thomas Sokha

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

GRÄDDKANNA, silver, senempire, bukig form, skuret benhandtag, uppsvängd mynning, invändigt förgylld, stämplad Thomas Sokha, St. Petersburg 1840, höjd 13,5, längd 17 cn, vikt 309 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Mindre bucklor och slitage

712733

2019-12-13