Gräddkanna silver

Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, uppsvängt trähandtag, godronerat liv, dekor med vinranka, invändigt förgylld, stämplad .C.P. St:Petersburg 1833, höjd 13, längd 13,5 cm, vikt 152 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Mindre bucklor

712751

2019-12-13