Halvmånebord / konsollbord sengustaviansk
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALVMÅNEBORD, alt. konsollbord, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, med marmorskiva, bemålad med gräddvit kulör, förgyllda detaljer, kannelerade ben, höjd ca 76, 100x50 cm
Senare stenskiva (senare 1800-tal), spår från trämask, senare bemålning, smärre färgbortfall
712765
2019-12-12