Oidentifierad konstnär 1800-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MONOGRAMISTEN WH (1800-tal): Månskenslandskap, monogramsignerad WH, a tergo med påskrift "målad av en studerande vid Norrlands nation /.../ år 1838", ca 36x44 cm

Krackeleringar, hål, duklagning

712768

2019-12-14