Tekanna 1800-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, 1800-talets första hälft, empire, dekor i guld mot koboltblå botten, klassicerande motiv med jakthundar, lockknopp i form av pinjekotte, höjd ca 19 cm
Guldet med slitage och bortfall
712790
2019-12-13