Tekanna 1800-tal

Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal
Tekanna 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, 1800-talets första hälft, empire, dekor i guld mot koboltblå botten, klassicerande motiv med jakthundar, lockknopp i form av pinjekotte, höjd ca 19 cm

Guldet med slitage och bortfall

712790

2019-12-13