Skål silver K Anderson
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL på fot, silver, empirestil, uppsvängda hänklar, godronerat liv, invändigt förgylld, fotplatta på kulfötter, genombruten dekor, stämplad K Anderson Stockholm 1910, höjd 20, längd 23 cm, vikt 397 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
712898
2019-12-13