Saltkar silver Lars Larson & Co
Klubbat för:
2 400 SEK
2 500 SEK
LARS LARSON, saltkar med skedar, 6 st, silver, glasinsatser, rund form, invändigt förgyllda, fotavslutning i form av klövar, stämplade Lars Larson & Co Göteborg 1882, höjd 3, diameter 5,5 cm, vikt 240 g, i originalschatull
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Liv och sked med monogram
712916
2019-12-13