Saltkar silver Lars Larson & Co

Klubbat för:

2 400 SEK

2 500 SEK

LARS LARSON, saltkar med skedar, 6 st, silver, glasinsatser, rund form, invändigt förgyllda, fotavslutning i form av klövar, stämplade Lars Larson & Co Göteborg 1882, höjd 3, diameter 5,5 cm, vikt 240 g, i originalschatull

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Liv och sked med monogram

712916

2019-12-13