Saltkar silver empirestil
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALTKAR, 1 par, silver, empirestil, båtformade, uppsvängda hänklar på rektangulär fot, höjd 7,5 cm, vikt 133 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Spår av invändig förgyllning mindre bucklor
712944
2019-12-13