Golvur Jämtland
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, 1700-tal, Jämtland, senare bemålat och bronserat, urverk märkt Sic volvitur AETAS, tot höjd 209 cm, pendel, uppdragsnyckel och lod medföljer
Slitage, renoverat och kompleterat, urverk med slitage och skador.
712982
2019-12-14