Golvur Jämtland

Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland
Golvur Jämtland

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, Jämtland, senare bemålat och bronserat, urverk märkt Sic volvitur AETAS, tot höjd 209 cm, pendel, uppdragsnyckel och lod medföljer

Slitage, renoverat och kompleterat, urverk med slitage och skador.

712982

2019-12-14