Spegelbyrå blandstil
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft, furu, blandstil, mässingsbeslag, övre del med spegeluppsats med två ljushållare, nedre skåpdel inredd med två hyllplan, två låsbara lådor, höjd 150-106, 104x48 cm
Bruksslitage, spår från trämask, sprickor i hyllplan, lås på nedre skåpdel fungerar ej, kraftig slitage på främre klotfötter, mest troligt kompletterad
712984
2019-12-12