Spegelbyrå blandstil

Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil
Spegelbyrå blandstil

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft, furu, blandstil, mässingsbeslag, övre del med spegeluppsats med två ljushållare, nedre skåpdel inredd med två hyllplan, två låsbara lådor, höjd 150-106, 104x48 cm

Bruksslitage, spår från trämask, sprickor i hyllplan, lås på nedre skåpdel fungerar ej, kraftig slitage på främre klotfötter, mest troligt kompletterad

712984

2019-12-12