Kaffekanna silver kopia efter Nils Grubb

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

7 000 SEK

KAFFEKANNA, silver, rokokostil, kopia efter Nils Grubb Hudiksvall, stämplad GH Markenius Stockholm 1956, höjd med trähandtag 28 cm, vikt 1056 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Mindre ytslitage

712985

2019-12-13