Såssnipa skål silver

Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver
Såssnipa skål silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

SÅSSNIPA, SKÅL, silver, rokokostil, mynningskanter med pärlstav, hänklar med blomdekor, svenska importstämplar, höjd 8-9,5, längd 17-19 cm, vikt 419 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Smärre bucklor

713020

2019-12-13