Kaffekanna och gräddkanna silver
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SAMUEL PETTERSSON, kaffekanna samt gräddkanna, silver, nyrenässans,graverad dekor, uppsvängd pip och hänkel, gräddkannan invändigt förgylld, stämplad Lund 1876, höjd 15,5-26 cm, vikt 629 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Bröst med vapendekor
713048
2019-12-13