Vapen Slaglåsrevolver Johan Engholm

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, s.k. smålänning, signerad IEH. (Johan Engholm 1820-1918, Ödestugu), 6 pipor i mässing i ett knippe, längd ca 20,5 cm

Skador: Åldersrelaterat slitage, nipplarna nednötta samt 1 saknas, mekanik defekt

713069

2019-12-18