Vapen Slaglåsrevolver Johan Engholm
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, svensk, s.k. smålänning, signerad IEH. (Johan Engholm 1820-1918, Ödestugu), 6 pipor i mässing i ett knippe, längd ca 20,5 cm
Skador: Åldersrelaterat slitage, nipplarna nednötta samt 1 saknas, mekanik defekt
713069
2019-12-18