Samling tennfat
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
800 SEK
TENNFAT Samling med totalt 8 fat, bland annat, stort fat (Johan Fredri Werrenrath, Lund, 1855), fat med hamrad dekor (Mathias Norlid, Jönköping, 1830), diam 20,5-39 cm
slitage, skador, lagningar, bucklor
713077
2019-12-24