Ampel
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AMPEL, 1800-talets början, Empire, för 3 ljus, förgylld brons och patinerade plåt, i form av romersk oljelampa, ljusarmar i form av örnhuvuden med eldslågor, palmetter, godronnerad botten med pinjekotte, totalhöjd ca 70 cm, diameter 28 cm, plafond medföljer
Slitage
713099
2019-12-13