Ampel

Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AMPEL, 1800-talets början, Empire, för 3 ljus, förgylld brons och patinerade plåt, i form av romersk oljelampa, ljusarmar i form av örnhuvuden med eldslågor, palmetter, godronnerad botten med pinjekotte, totalhöjd ca 70 cm, diameter 28 cm, plafond medföljer

Slitage

713099

2019-12-13