Kaffeservis silver Ryssland
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Ryssland, empire, 1820-30 tal, bestående av kaffekanna,Moskva, gräddkanna, S:t. Petersburg, sockerskål, Moskva, godronerade liv, blom och blad dekor, invändigt förgyllda, höjd 8-19,5 cm, vikt 1155 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Lagat trähandtag, slitage
713114
2019-12-13