Kaffeservis silver Ryssland

Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland
Kaffeservis silver Ryssland

Klubbat för:

8 600 SEK

7 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Ryssland, empire, 1820-30 tal, bestående av kaffekanna,Moskva, gräddkanna, S:t. Petersburg, sockerskål, Moskva, godronerade liv, blom och blad dekor, invändigt förgyllda, höjd 8-19,5 cm, vikt 1155 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Lagat trähandtag, slitage

713114

2019-12-13