Väremfat vapenporslin
Closed
2019-12-21
713123
| Sold for | 1 200 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
VÄRMEFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), vapenporslin, längd 28 cm.
Bruksslitage, nagg, mindre lagningar i form av iffyllda nagg på hänklar.