Gräddkanna rysk empire silver
Vollendet
2019-12-13
713138
| Höchstes Gebot | 2 400 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, rysk empire, uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, stämplad S:t. Petersburg 1824, höjd 14 cm, vikt 318 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet