Tillbringare silver A Steffensen

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

AAGE STEFFENSEN, tillbringare, silver, punsad dekor med blommor och bladslingor, fotring med pärlkant, trähandtag, stämplad A STEFFENSEN Köpenhamn 1922 (Jacob Magnus Aage Steffensen (1876-1929)), probör C F Heise, höjd 17 cm, vikt 431 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Mindre bucklor

713224

2019-12-13