Värja Historismus
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VÄRJA, tysk, omkring 1900, Verch & Flothow, Charlottenburg, historiserande modell, fäste i stål, läderklädd kavel, klingan märkt Verch ... Flothow Charlottenburg, med balja, längd ca 96 cm
Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction
Slitage, rost, balja med skador, parerstänger böja mot klingan, bottnar därmed ej i balja
713234
2019-12-15