"Röd rubin"

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY, 30 delar, "Röd rubin", flintgods, Upsala Ekeby Gefle, 4 ljusstakar, 2 vaser, lockask, 4 mindre uppläggningsfat, lövformat skålfat, uppläggningsfat, 12 + 4 assietter.

Bruksslitage, en vas med nagg samt assietter med nagg på undersidorna.

713294

2019-12-20