Sabel
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SABEL, österrikisk, omkring 1900, för officer, förnicklat fäste och och klinga, portopé med Frans Josef I:s namnchiffer samt Österrikiska dubbelörnen, förnicklat stålbalja, längd ca 96 cm
Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction
Slitage och smärre skador, rost, klinga med hack
713368
2019-12-15