Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABEL, österrikisk, omkring 1900, för officer, förnicklat fäste och och klinga, portopé med Frans Josef I:s namnchiffer samt Österrikiska dubbelörnen, förnicklat stålbalja, längd ca 96 cm

Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction

Slitage och smärre skador, rost, klinga med hack

713368

2019-12-15