Skål med lock nysilver

Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver
Skål med lock nysilver

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKÅL MED LOCK, nysilver, troligen England, 1900-talets början, oval form, med hänklar i form av lejonmaskaroner, på kulfötter, höjd ca 25 cm

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Zustandsbeschreibung

Slitage

713402

2019-12-13