Sigill/ Hänge 18K

Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K
Sigill/ Hänge 18K

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIGILL/ HÄNGE, troligen sekelskifte 1900, 18K, rödguld, ögla med otydliga/ ofullständiga stämplar, onyx samt heliotrop med gravyr, höjd ca 28 mm, vikt ca 9.1 g

Bruksslitage. Lackrester.

713429

2019-12-29