Tedosor 2 st

Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st
Tedosor 2 st

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TEDOSOR, 2 st, porslin, Kina, Tao Kuang, omkring mitten av 1800-talet, dekor i underglasyrblått höjd ca 15-18 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Åldersrelaterat slitage, locket på den större sannolikt utbytt

713496

2019-12-13