Gräddkanna silver S:t. Petersburg

Klubbat för:

1 900 SEK

2 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, 1800-talets första hälft, empire, godronerat liv, invändigt förgylld, stämplad S:t. Petersburg, höjd 13 cm, vikt 194 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

713501

2019-12-13