Golvur 1800-tal

Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVUR, 1800-tal, slagfunktion, bemålat fodral, urtavla med bemålad signatur N Berg, Stockholm, visare i mässing med genombruten dekor, höjd ca 215 cm, lod(2) samt pendel medföljer

Slitage, senare bemålat, delvis renoverat och kompletterat, krackeleringar, färgbortfall, SAV kan ej garantera funktionen

713512

2019-12-13