Teskedar silver

Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver
Teskedar silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TESKEDAR, 12 st snarlika, silver, Ryssland, Moskva 1908-1926, längd ca 14 cm, vikt ca 316 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Med gravyr, delvis slitage, ett blad med bucklor

713540

2019-12-13